Ciha Kalesi İçin Bilgilendirme

İstanbul Arhavililer Derneği(İSTAD) olarak bugün Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Sayın Dilek hanımla görüşme yaptık.

Ciha kalemizin restorasyon projelendirmesinin başlanabilmesi için 1.öncelik olan Ciha kalesi ve etrafındaki ağaçlık alanın temizlenmesi iznini Erzurum Kültür varlıklarını koruma bölge kurulundan 31.07.2019 tarihinde almıştık.

Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne de bu yazı ulaşmış.

Erzurum Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu onay yazısında Müze Müdürlüğü yetkilisi nezaretinde Ciha kalesi ve etrafının ağaçlık alandan temizlenmesinin uygun olacağını belirtmiştir.

Dilek hanım; Bu durumu Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne yazı ile bildireceklerini,Vali yardımcısının imzası ile Artvin Orman bölge Müdürlüğü’de Arhavi Orman Bölge Şefliğine bilgi vereceğini ve kısa zamanda Ciha Kalesi ve etrafının ağaçlık alandan temizlenmesi işine başlanacağını bildirdiler. Kendilerine teşekkür ettik.

İSTAD olarak Ciha Kalemizin restorasyonuna başlanması, restore edilmesi ve turizme açılması için resmi kurumlar arasındaki yazışmaları takip ediyor ve hızlandırmaya çalışıyoruz.

Saygılarımızla

İSTAD

Bu İçerikler de ilginizi çekebilir...